29. Dönem POMEM Mülakat Sonuçları Açıklandı: POMEM Sonuçları Nasıl, Nereden Sorgulanır?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından düzenlene 29. dönem POMEM alımları başvuruları ve sınav süreci tamamlanmıştı. Tamamlanan sürecin ardınan tüm gözler mülakata çevrilmişti. Polis Akademisi Başkanlığı adresinden yapılan açıklamayla 29. Dönem POMEM 2023 sonuçlarının açıklandığı duyuruldu. Peki, POMEM sonuçları nasıl nereden sorgulanır?

29. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) alımlarına dair fiziki sınav ve mülakat süreci tamamlandı.

Sözlü mülakat için lisans mezunu 8.160 erkek, 2.240 kadın, önlisans mezunu 800 erkek, 1.800 kadın olmak üzere toplam 13.000 öğrenci alımı için sınavlar yapıldı.

Polis Akademisi Başkanlığınca yapılan sınavların ardından tüm adayların göz Polis Akademisi duyuru ekranındaydı.

POMEM sonuçları açıklandı mı? sorusu yanıt buldu. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan resmi açıklamayla 29. Dönem POMEM sonuçları belli oldu.

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, ”29. Dönem POMEM Giriş Sınavı sonuçları açıklanmıştır. Adaylara sonuçlar, posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla bildirilmeyecek olup, resmi internet sitemiz üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat niteliğindedir. Yedek planlamalara ilişkin sonuçlar da resmi internet sitemizde açıklanacak olup; yedek olarak planlanan adaylara posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır. Bu nedenle sınav sonucunda yedek olarak belirlenen adayların yapılacak yedek planlamalar ile ilgili olarak resmi internet sitemizi takip etmeleri gerekmektedir.Tüm adaylara ilanen duyurulur.” ifadelerine yer verildi.

POMEM Sonuçları Nasıl, Nereden Sorgulanır?

Heyecanlı bekleyişleri sona eren adaylar, sınav sonuçlarını, Polis Akademisi Başkanlığının ‘www.pa.edu.tr’ internet sitesinden TC kimlik numaraları ve e-devlet şifrelerini girerek öğrenebilecek. Sınav sonuçları hakkında ayrıca adaylara yazılı tebligat yapılmayacak.

Sınav sonuçlarını aşağıdaki bağlantı aracılığı ile sorgulayabilirsiniz.

Polis Akademisi Sınav Sonucu Sorgulama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir