5 dakikada dünyadan magazin haberleri (3 Eylül 2021)

'ŞARAP GİBİ'

Paylaş

‘ŞARAP GİBİ’

Kanadalı oyuncu Keanu Reeves, dün 57 yaşına bastı. Hayranları, oyuncunun yeni yaşını sosyal medyada gençlik fotoğraflarıyla birlikte kutladı. Her geçen yıl daha karizmatik olan oyuncu için “Şarap gibi” yorumları yapıldı. 37 yıldır oyunculuk yapan Reeves, kariyerine en az 81 film sığdırdı. Oyuncu, 1999 yapımı Matrix serisindeki ‘Neo’ karakteriyle efsaneleşmişti.

GİZLİ SERVİS KORUMASINDA TÜRK DÜĞÜNÜ

Paylaş

GİZLİ SERVİS KORUMASINDA TÜRK DÜĞÜNÜ

ABD Başkanı Joe Biden’ın torunu Naomi Biden (26), Türk yatırım uzmanı ve sanatçı Tulya Efe’nin İtalya’daki düğününe katıldı. Efe ile Lübnan asıllı İsviçreli iş insanı Tarek Shakarchi’nin Como Gölü kıyısındaki masalsı düğünü, Avrupa ve ABD’den iş dünyasını da bir araya getirdi. Naomi Biden ve sevgilisine her adımda Gizli Servis ajanı korumaları eşlik etti.

ALTI AY SONRA

Paylaş

ALTI AY SONRA

ABD’li model Emily Ratajkowski (30) mart ayında oğlu Sylvester Apollo’yu dünyaya getirdikten sonra ilk kez objektif karşısındaydı. Podyuma dönüştürülen Los Angeles sahilinde Rihanna’nın iç giyim markasının yeni koleksiyonunu tanıttı.

SERVET TAŞIYOR

Paylaş

SERVET TAŞIYOR

Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo’nun nişanlısı İspanyol model Georgina Rodriguez de (27) Venedik’te. Ermanno Scervino tasarımı mavi takımını 91 bin Euro değerinde Pasquale Bruni tasarımı mücevherle tamamladı. Bu miktar, Ronaldo’nun bir günlük kazancı olan 88 bin Euro’ya denk.

DONDURMA MAKİNESİ ALDILAR

Paylaş

DONDURMA MAKİNESİ ALDILAR

Victoria (47) ve David Beckham (46) çifti, İngiltere’deki çiftlik evlerine dondurma makinesi aldı. ABD’nin ünlü dondurmacısı Wendy’s’ten aldıkları makineye 7 bin Sterlin (80 bin TL) ödediler. Victoria Beckham, 20 yıldır tatlı tüketmiyor. Ancak oğulları Brooklyn, ABD’li model Nicola Peltz ile evlenecek. Makineyi, düğün için evde verecekleri davette kullanacakları düşünülüyor.

JAPON PRENSES AMERİKA YOLCUSU

Paylaş

JAPON PRENSES AMERİKA YOLCUSU

Japonya İmparatoru Akihito’nun en büyük torunu olan Prenses Mako (29), kraliyetten istifa edip ABD’ye taşınan İngiliz Prens Harry ve Düşes Meghan çiftine özendi. Soylu olmayan nişanlısı Kei Komuro (29) ile evlenip ABD’ye yerleşmeyi düşünüyor. Komuro bir süredir hukuk eğitimi için zaten ABD’de. Japon medyasındaki habere göre Prenses, saray kadınlarına evlenirken verilen 1.2 milyon dolar değerindeki düğün yardımını da almayacak. Geleneksel evlilik törenleri de yapmayacak. Evlenmesi, tüm unvan ve haklarından vazgeçmesi anlamına geliyor. ABD’ye yerleşince daha mutlu olduğunu söyleyen Harry de bu kararı için kraliyet haklarını feda etmişti.

YILDIZLAR VENEDİK'TE

Paylaş

YILDIZLAR VENEDİK’TE

Dünyanın en köklü sinema etkinliklerinden olan Venedik Film Festivali, 78’inci kez düzenleniyor. Festival, Pedro Almodovar’ın yönettiği İspanyol oyuncu Penelope Cruz’un başrolünde olduğu ‘Madres paralelas’ filminin galasıyla açıldı. Dünya yıldızları Venedik’e akın etmeye başladı. 11 gün sürecek etkinlik için sıkı koronavirüs tedbirleri uygulanıyor. Gösterim salonları yarı kapasiteyle izleyici alıyor, iç mekanlarda maske zorunluluğu var. Tüm konukların sağlık pasaportu veya negatif koronavirüs test sonucu bildirmesi gerekiyor.

5 dakikada dünyadan magazin posta magazin ünlüler