5 dakikada dünyadan magazin haberleri (9 Eylül 2021)

İMPARATORLUĞA EVLATLIK ARANIYOR

Paylaş

İMPARATORLUĞA EVLATLIK ARANIYOR

Japonya’da imparatorluğa aristokrat ailelerden erkek çocukların evlat edinilmesi gündemde. Kurallara göre tahta sadece aileden erkek çocuklar geçebiliyor. İmparator Naruhito’nun (61) ailesinde dört erkek aday var. Üçünün yaşı 55 üzeri. Varislerden biri olan amcası Prens Hitachi 85 yaşında ve çocuğu yok. Hitachi, erkek evlat edinerek ailenin soyunun devamını amaçlıyor. Ancak halk ailedeki kadınlara varis olma yolunun açılmasını istiyor.

HIZLI VE GÖBEKLİ

Paylaş

HIZLI VE GÖBEKLİ

Hollywood’da güç gerektiren rollerin aranan oyuncusu Vin Diesel (54) İtalya’da arkadaşlarıyla tatile çıktı. ‘Hızlı ve Öfkeli’ (Fast and Furious) serisinin yıldızı, bu kez alışıldık kaslı ve fit halinden uzaktı. Diesel, geçenlerde ‘iki proje arasında katı diyet ve spor disiplinine ara verdiğini’ söylemişti.

'ONU ÇOK ÖZLÜYORUM'

Paylaş

‘ONU ÇOK ÖZLÜYORUM’

Formula 1’in efsanevi pilotu Michael Schumacher’in (52) sekiz yıl önce geçirdiği kaza sonrası eşi Corinna Schumacher (52) sessizliğini ilk kez bozdu. “Onu her gün özlüyorum. Hayatta ve bizim yanımızda ama farklı. Bana her gün ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor” dedi.

TARİHE GEÇTİ

Paylaş

TARİHE GEÇTİ

İngiliz şarkıcı Dua Lipa (26), ‘Levitating’ şarkısıyla rekor kırdı. Müzik otoritesi Billboard’un en iyi 100 şarkı listesi “Hot 100”de 35 hafta boyunca ilk 10’da kalan ilk kadın şarkıcı oldu.

5 dakikada dünyadan magazin posta magazin ünlüler