Akşener: Hayvanları oruca mahkum eden utansın

Tekirdağ’da halka seslenen GÜZEL Parti önderi Akşener, besicilerin meselelerine dikkati çekti: Bir besici kardeşim ağlayarak “Abla ben ineklerime oruç tutmayı öğretiyorum” dedi. Hayvanları oruca mahkum eden utansın.

İYİ Parti başkanı Meral Akşener, esnaf ziyaretlerini Tekirdağ’da sürdürdü. Süleymanpaşa ilçesinde esnaf ziyaretinde bulunan Meral Akşener, vatandaşlara seslendi. 20 Ocak 2020 tarihinden bu yana vilayet il, ilçe ilçe gezdiğini hatırlatan Akşener, şunları söyledi:

– O esnaf dükkanlarının içinde ne sıkıntılar, ne acılar, neler gördük neler. O esnaf dükkanlarının içinde gördüklerimizi kamuoyu ile paylaştık. O kederlerin tahlillerini ürettik ve bizi yöneten ağalara ‘Biz çalıştık, bu devlet maldır. Gerçekleştirin, milletimizin vatandaşımızın sıkıntıları çözülsün’ dedik.

– Kimilerini aldılar, yüzde 20-30 yaptılar. Kimileri için kulaklarının üstüne yattılar. Yani seni dinlemiyorlar kardeşim. Senin kederini duymuyorlar kardeşim. Lakin seçime giderken seni şucu-bucu deyip, itham edip ve kardeşi kardeşe düşürüp, ‘ceketimi assam oy alırım’ hesabıyla çırak çıkan sensin, kazığı yiyen sensin.

KESİME GÖNDERİP HUDUT KRİZİ GEÇİRİYOR

– Çiftçiler, besiciler şu anda ağlıyorlar. Hamile ineğini bölüme götürdüğü için ağlıyor. Bunu onlar söylüyor. Benim sözlerim değil. Yedi tane ineğini göğüslerinden süt damlayarak bölüme gönderiyor ve ineklerin sahibi genç kardeşim, karşımda hudut krizi geçiriyor.

– Kayseri’de bir besici kardeşim ağlayarak “Abla ben ineklerime oruç tutmayı öğretiyorum” dedi. Bu “Az yem veriyorum, açlığa alıştırıyorum” demek. Bunu Manisa’da söylediğim vakit AK Partili bir yönetici “Hayvanlar oruç tutmaz” dedi. Şüphesiz oruç tutmaz. Hayvanları oruca mahkum eden utansın.

DAMAT BAKAN DOLARLA ALTINLA TÜRKİYE’Yİ BORÇLANDIRDI

– Atanamamış öğretmen var. Günahtır be! 900 liraya, 2500 liraya, 1500 liraya talim eden, öğrencisi için ağlayan öğretmenler var. Neden atamıyorsunuz kardeşim? Muhafazalı kura 200 milyar liranın üzerinde para ayırdınız. Bu kızlar, bu çocukların, bu çiftçilerin, bu bayanların, bu emeklinin cebinden aldınız; artık kur muhafazalı mevduat ile para ödüyorsunuz. Damat Bakan dolarla, altınla Türkiye’yi borçlandırdı. 900 milyar lira para ödenecek. Yuh olsun size.