Akşener küme toplantısında konuşuyor

DÜZGÜN Parti Genel Lideri Meral Akşener, partisinin küme toplantısında konuşuyor. Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

18 Mayıs gecesinde sabahı heyecanla bekleyen yüreklere, yarın doğacak olan kurtuluş güneşini hasretle bekleyenlere selam olsun. Bugün bizleri Ulu Meclisimizin çatısı altında bir ortaya getiren o birinci adıma şükürler olsun. 

Bırakın anmayı, Atatürk’ün isminden bile rahatsız olanlara inat, onu anmaya devam edeceğiz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal kahramanlarımızın ruhları şad, yerleri cennet olsun.

Annelerin sıkıntıları, kaygıları bilinmesin diye, babaların kasvetleri konuşulmasın diye, memleketimizin zahmeti bitmesin diye uğraşan bir iktidarla karşı karşıyayız. Artık geldiğimiz noktada elini attığı her şeyden kriz çıkaranların tutunacak tek kısımları kaldı, o da hislerimiz. 

20 Ocak 2020’de bir karar verdik. Milletimizin yaşadıklarını umursamayanların evresine son vermek için. Dedikodulardan bıktık, palavralardan usandık. Memleketin hiçbir kaygısına deva olmayan arbedelerden sıkıldık ve Anadolu’yu karış karış dolaşmaya karar verdik. 20 Ocak 2020’den beri yollardayız. Anadolu artık eski Anadolu değil. 

Birinci seçimde gidecek iktidarın gerisinden bu büyük millet hak ettiği huzuru ve refahı bulacak. Zira bizler varız. Daima birlikte varız ve dimdik ayaktayız. Birlikte çalışacağız. Çok kısa müddette bu enkazı birlikte kaldıracağız. 

Bu duruma ucube sistem yüzünden geldik. Biz o gün hayır demiştik, bugün de hayır diyoruz. 

Tarihimizin hiçbir devrinde baskıya boyun eğmediğimizi, kelam konusu bağımsızlığımız olunca bırakın bir kişiyi bütün dünyayı dize getirdiğimizi unuttular. Yokluğa mahkum edilen Anadolu’nun yine doğuşunu unuttular. Kendilerini Atatürk’le yarıştırmanın peşine düştüler.