Dolar Şuan 22 Liradan Süreç Görüyor! Takoz tutmuyor 16 Liradan Almaya Gidenlere Soğuk Duş

TV 100’de konuşan Ekonomist Şerif Oğuz, dolar geldiği yeri unutmaz ve onun üstüne çıkmak konusunda ısrar eder diyerek olağanda piyasada 15.80 lira düzeylerinde olan doların 22 liraya kadar alıcı bulduğunu belirtti.

DOLAR 22 LİRANIN ÜSTÜNE DE ÇIKACAK

Oğuz hoca iktisatta panik havası olduğunu ve iş etrafının dolar bulmak için yarıştığını bununda fiyatı daha üste çıkardığını belirtti. Dolarda 22 lira seviyelerininde yetmeyeceğini söyleyen Oğuz kur muhafazalı mevduat hesaplarının tutmadığını en kısa vakitte dövize endeksli tahvile uygulamasının yürürlüğe gireceğini açıkladı.

DOALRI TUTMANIN TEK YOLU FAİZ ARTTIRIMI

Dolar ve piyasalar hakkında dikkat çeken değerlendirmelerde bulunan Şerif Oğuz iktidarın daima para basarak piyasayı boğduğunu bunun sonunun da düzgüne gitmediğini belirtti. Oğuz KKM takozunun yerine ÜFE ve TÜFE’ye endeksli yeni enstürmanların deneneceğini fakat bunlarında işe yaramayacağını belirterek artık otomobilin fireni patladı tek kurtuluşunuz faiz arttırmaktır dedi.

20 MAYIS DOLARDA SON SAYILAR

Dün 16 lira sonunu zorlayan dolar 20 Mayıs Cuma gününün sabahında piyasalarda 15 lira 92 kuruştan süreç görüyor. Dolar Mayıs ayında yüzde 45 oranında paha kaybetti. Dışa bağımlı bir iktisadı olan Türkiye’de döviz bulamama paniği yaşandığını söyleyen ekonomistler bu nedenle hükümetin her hafta yeni tedbirler açıkladığını ancak işe yaramadığını belirtiyor.