FETÖ elebaşının yeğeni Asiye Gülen ve eşi gözaltına alındı

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşının yeğeni, terör örgütü üyeliğinden aranan Asiye Gülen ve imam nikahlı eşi İstanbul’da gözaltına alındı.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklama göre; Mali Suçlarla Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ’nün eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde çalışma yürüttü.

Yapılan çalışmalarda ekipler, Kaynak Holding’e bağlı şirketlerde çalışan, terör örgütüyle hareket ettiği değerlendirilen şirketlerde SGK kaydı, KHK ile kapatılan sendika üyeliği ve örgütün tepe yöneticileri Barbaros Kocakurt ile Süleyman Uysal’la irtibat kaydı bulunan, Asya Katılım Bankası’na destek veren, fonlama yapan, Kaynak Holding bünyesinde faaliyet gösteren Işık Yayıncılık editörlerinden, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in abisi Kutbettin Gülen’nin kızı Asiye Gülen’nin Esenyurt’ta bir adreste olduğunu belirledi.

Yapılan tespitlerin ardından 22 Haziran’da düzenlenen operasyonda Asiye Gülen ile imam nikahlı eşi Mustafa Çamyar gözaltına alındı.

Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramada “F” serisi 1 ABD doları, 16 bin 710 ABD doları, 8 cep telefonu, 12 sim kart, 2 dizüstü bilgisayar ile çok sayıda flash bellek, DVD, hard disk ile örgütsel doküman ele geçirildi.

Şüpheliler işlemleri için emniyete götürüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx