“Her Şeyi Sattım” Diyen Uzman, Altın Tahminlerini Paylaştı!

Altın, geçtiğimiz haftanın başında 1.800 doların altına sarktıktan sonra, yönünü kuzeye çevirdi ve dört haftalık bir kayıp serisini sonlandırdı. Bununla birlikte The Independent Speculator’dan Lobo Tiggre, altın piyasasındaki satışların henüz bitmediğini ve altının bu ortamda iyi performans göstereceğini iddia ediyor.

“Kısa vadeli bir ‘şelale olayı’ndan endişeleniyorum”

Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere, Rusya’nın Ukrayna’yı işgaliyle zirvelere tırmanan altın, şahin Fed’in devreye girmesi ve jeopolitik risklerin kanıksanmasıyla 1.800 dolar seviyelerine kadar geriledi. Piyasadaki gelişmeleri ve altının performansını değerlendiren Lobo Tiggre, şu yorumda bulunuyor:

Daha geniş piyasalarda kısa vadeli bir ‘şelale olayı‘ ile ilgili şu andaki endişem, 2021’den bu yana olduğundan daha yüksek. Şu anda daha fazla parayı riske atmak istemiyorum. Her şeyi sattım.

“Altın fiyatının hala 1.800 dolar seviyesinde olması, bir şey söylüyor”

Altın söz konusu olduğunda, Lobo Tiggre, değerli metalin tahvil alımı ve daha güçlü bir ABD doları karşısında dirençli olduğunu öne sürüyor ve görüşlerini şu şekilde açıklıyor:

İnsanlar hisse senetlerini satıyor, Fed’in satacak olmasına rağmen, tahvil alıyorlar. Çünkü havada korku var. Yani, bu ters rüzgarlar karşısında altının hala 1.800 dolar seviyesinde olduğunu görmek size bir şey söylüyor.

Altın fiyatının dolar karşısındaki performansı nasıl?

ABD dolarının altına karşı son zamanlardaki performansı hakkında konuşan Lobo Tiggre, şunları söylüyor:

Gerçek şu ki, dolar sadece güçlü görünüyor. Belediye başkanı hala tutkal fabrikasında, kirli çamaşır sepeti hala kirli çamaşır sepeti. Dükkana giden, kira ödeyen herkes, belki de değersiz olma yolunda kendi dolarlarının daha az değerli olduğunu bilirler. Bildiğiniz gibi, altın dolarla daha doğrudan işlem görüyor ve ben aslında bir dolar ayısıyım.

“Fed’in enflasyonu kolay düşürebileceğini düşünmek, bir fantezi”

Tiggre’nin makroekonomik görünümü korkunç. Belirsizlik, yüksek enflasyon ve ekonomik yavaşlamanın piyasaları etkileyeceğini tahmin ediyor ve şu öngörülerde bulunuyor:

Kimse gerçekten ne olacağını bilmiyor, ben bile! Şu anda yüksek enflasyonlu bir durgunluk içinde olabiliriz. Ve Fed’in sadece, bilirsiniz, oranları yükseltebileceğini ve enflasyonu bu kadar kolay iyileştirebileceğini düşünmek, bence bu bir fantezi. Bu olmayacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.