Hollanda’da terör örgütü PKK sempatizanlarından sandık müşahitlerine saldırı

AA

Türkiye’de 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimler için yurt dışı temsilciliklerdeki ve gümrüklerdeki oy kullanım süreci devam ediyor.

Hollanda’da devam eden oy kullanma sürecinde ise bir grup provokasyona kalkıştı.

Terör örgütü PKK yandaşları Cumhur İttifakı müşahitlerine saldırdı

Başkent Amsterdam’daki Rai Kongre Merkezi’nde sandıkların kapandığı sırada, aralarında Türk vatandaşlığı olmayan kişilerin de yer aldığı bir grup ve Yeşil Sol Parti sandık müşahitleri, Cumhur İttifakı’nın müşahitlerine saldırıda bulundu.

Yerel saatle 21.00 sularında, sandıkların kapatılmasından kısa süre önce alanda toplanmaya başlayan terör örgütü PKK sempatizanları, bazı Cumhur İttifakı müşahitlerine yönelik sözlü sataşmanın ardından fiziki saldırıya geçti.

Polis olaya müdahale etti

Kongre merkezinin özel güvenlik görevlileri olay yerinde asayişi sağlamakta zorlandı.

Olay yerine gelen çok sayıda polis, saldıran gruba cop ve köpeklerle müdahale etti ve Cumhur İttifakı müşahitlerini alanın dışına çıkardı, terör örgütü PKK sempatizanlarını ise alandaki dinlenme bölgesine götürdü.

Terör örgütü lehine slogan attılar

Burada, terör örgütü PKK ve elebaşı lehine sloganlar atıldı.

Polis, sandıkların kapatılması, oyların ve zarfların sayılması, çuvallara doldurulması ve mühürlenmesi süreci bitene kadar alanda güvelik önlemi aldı.

Olay yerine çok sayıda polis ve ambulans gelirken saldırıya uğrayan müşahitlere sağlık görevlileri tarafından müdahale edildi.

Hollanda’da oy verme işleminin başladığı ilk gün 29 Nisan’da da A Haber muhabiri Fatih Özyar, Sol Parti üyesi bir grup tarafından darbedilmiş, Özyar’ın telefonuna zarar verilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir