Karamollaoğlu: Sandıklara sahip çıkmalıyız

Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu, yaz şenliği programında parti üyelerine seslenerek, “Emin olun Milli Görüş, Türkiye’nin ve bölgenin meselelerini hakikat teşhis eden ve tahlil üreten tek harekettir. O yüzden omuzlarımızda büyük bir sorumluluk var. Şimdi önümüzdeki süreçte seçime hemen hazırlamalıyız. Özelikle de sandıklara hakim olmak zorundayız” diye konuştu.

Saadet Partisi İstanbul Vilayet Başkanlığı’nın düzenlediği ‘Yaz Şenliği Piknik Programı’ coşkulu bir atmosferde, yaklaşık 12 bin teşkilat mensubunun iştirakiyle gerçekleştirildi.

Seçim çalışmalarından evvel İstanbul’daki Saadet Partisi Teşkilatlarına motivasyon olması için organize edilen piknik programına Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu, Saadet Partisi Genel Lider Vekili Sabri Tekir, Saadet Partisi Genel Lider Yardımcıları Mustafa Kaya, Av. Bülent Kaya, Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın, Saadet Partisi İstanbul Vilayet Lideri Ömer Faruk Yazıcı, Saadet Partisi GİK Üyeleri, MİLKO Temsilcileri ve Saadet Partisi İstanbul İlçe Liderleri katıldı.

“BİZ MAKAMLARI İŞGAL ETMEK İÇİN İKTİDARA GELMEK İSTEMİYORUZ”

Saadet İstanbul Yaz Şenliği Piknik Programında iştirakçilere hitap eden Saadet Partisi Genel Lideri Temel  Karamollaoğlu, şunları söyledi;

*Zor bir periyottan geçiyoruz. Dünyamız da maalesef güç bir periyoda sürükleniyor. Bu dertlerden, bu sorunlardan kurtulabilmek elbette hepimizin dileği. Bir siyasi parti olarak bütün insanlığın saadeti ve huzuru için çalışıyoruz.

*Biz hem ülkemizdeki kardeşlerimiz için, hem de bütün insanlığın huzuru için çalışıyoruz. İşimiz sıkıntı lakin inancımızdan aldığımız şevkle elimizden geleni yapıyoruz. Erbakan Hocamız, Ulusal Görüş’ün hakim olması için tıpkı anda birçok uğraşa girdi fakat siyaset olmadan bunun mümkün olamayacağını karşılaştığı pürüzlerden sonra anladı.

*Siyasette Erbakan Hocamızın hedefi bir makamı işgal etmek değildi. O hem Türkiye’nin hem de tüm dünyanın huzur ve refah kavuşması için siyaseti bir araç olarak kullanmak istedi. Bölgemiz bir kaosa sürüklenmeye çalışılıyor.

*Birileri ülkemizin güçlenmesini dilek etmiyor. O yüzden ülkemiz aşikâr zahmetlerin çıkmasını bir avantaj olarak kabul ediyorlar. Lakin biz Ulusal Görüş olarak bunun karşısında duruyoruz. ABD’nin de, öteki Siyonist kuruluşların da maksadı Büyük Ortadoğu Projesini hayata geçirmektir.

*Büyük Ortadoğu Projesi’nin hedefi Büyük İsrail’i kurmaktır. Bu sıkıntının taşıdığı son hedefi anlarsak o vakit tehlikeyi daha güzel anlarız. Şayet biz buna mahzur olmak için çalışmak zorundayız. Biz muhakkak makamları işgal etmek için iktidara gelmek istemiyoruz. Biz tüm insanlığın saadetini istiyoruz.

“SEÇİME HAZIRLANMALIYIZ, SANDIKLARA SAHİP ÇIKMALIYIZ”

*İstanbul teşkilatı en güzel çalışan teşkilatlarımızdan. İstanbul’un nüfusu artık 20 milyona yaklaşıyor. Yani Türkiye’nin yüzde 20’si burada. O yüzden bu teşkilat yalnızca Saadet Partisi’nin İstanbul’da başa gelmesi için çalışamaz.

*Anadolu da İstanbul Teşkilatımızın çalışmalarını bekliyor. Biz zorluklara göğüs geren bir topluluğuz. Erbakan Hocamız daha evvel birçok gayesi tıpkı anda yerine getirdi. Biz daha evvel yetki verilince neler yapabileceğimizi gösterdik.

*Şimdi biz İnşallah bu piknikle biraz istirahat edeceğiz ve deşarj olacağız. Yarından itibaren de alana ineceğiz ve Türkiye’nin sorunlarını nasıl çözeceğimizi millete anlatacağız. Emin olun Ulusal Görüş, Türkiye’nin ve bölgenin sıkıntılarını yanlışsız teşhis eden ve tahlil üreten tek harekettir.

*O yüzden omuzlarımızda büyük bir sorumluluk var. Artık önümüzdeki süreçte seçime çabucak hazırlamalıyız. Özelikle de sandıklara hakim olmak zorundayız. Sonra da projelerimizi halka anlatmak zorundayız.

“DAHA EVVEL İTTİFAK KURDUĞUMUZDA KIBRIS’I FETHETTİK”

*Her teşkilat mensubumuz kendi alanında ülkenin problemlerini nasıl çözeceğimizi bu millete anlatmalı. Aslında işimiz kolay. Zira Ulusal Görüş Türkiye’nin harcıdır. Bizim bir ortaya gelip de irtibat kurmadığımız hiç bir toplum bölümü kalmadı.

*Biz daha evvel ittifak kurduğumuzda Türkiye’nin birinci faizsiz bankasını kurduk. Biz daha evvel ittifak kurduğumuzda Kıbrıs’ı fethettik. Geçmişte, ‘Türkiye’de maaş artırımları için yüzde 20 artırım yapılabilir mi?’ diye tartışılırken Erbakan Hocamız yüzde 150’ye varan artırımlar yaptı.

*O periyotta bunun mümkün olmayacağını söyleyip karşı çıkanlar oldu fakat bakın tarih bunu yazdı. Erbakan Hocamız geçmişte dünya barışı için İslam dünyasının huzura kavuşması için D8’leri kurdu.

*Ancak 26-27 yıldır bu iktidar D-8’lerle alakalı hiçbir çalışma yapmadı. Zira tâbi oldukları, akıl aldıkları bölümler D-8’lerin etkin olmasını istemez.

“BU GÖZ BOYAMALARA İNANMIYORUZ”

Saadet Partisi İstanbul Vilayet Lideri Ömer Faruk Yazıcı, piknik programına katılan tüm Ulusal Görüşçülere teşekkür ederek;

*Bu buluşmayı bir olmaya, birlikte olmaya, amaca kitlenmeye, seçime hazırlanmaya ve de iktidara yürümeye vesile kıldık. Tüm vaktimizi, şevkimizi ve maddi kaynaklarımızı bu dava için ortaya koyuyoruz.

*Yeri geliyor ailemizden, arkadaşlarımızdan ve etrafımızdan vakit ayırarak Saadet Partisi’nin teşkilat çalışmalarına vakit ayırıyoruz.

*Ancak Türkiye siyaset gündemi daima değişiyor lakin 20 yıldır iktidarda olan hükümet artık geldiğimiz noktada hatası diğerlerine atıyor. İktidar tam manasıyla inanç kıymetlerimizi sömürüyor. Bu göz boyamalara inanmıyoruz.

“BU ÜLKEDE SAADET PARTİSİ VAR ULUSAL GÖRÜŞ VAR”

İktidarın önümüzdeki seçim için her yolu denediğini söyleyen Ömer Faruk Yazıcı, “Bugün Türkiye’nin neresinde bir sorun varsa bunun kaynağı olan iktidar hatası diğerine atıyor. Milletimiz müsterih olsun. Bu ülkede Saadet Partisi var, Milli Görüş var. Ey iktidar siz giderseniz israf biter, inanç sömürüsü son bulur, siz giderseniz yolsuzluk biter. Toplumsal yardımlara esir ettiğiniz bu milletin yoksulluğu biter. Siz gideceksiniz rahmet gelecek, biz geleceğiz adil bir tertip gelecek” dedi.

“MİLLİ GÖRÜŞ ANLAYIŞINI HAKİM KILACAĞIZ”

Yazıcı, “Önce genel seçimlerde milletimizin hasret duyduğu Ulusal Görüşü sonra mahallî seçimlerde İstanbulumuza ve her bir ilçemize tekrar Ulusal Görüş anlayışını hakim kılacağız” diyerek konuşmasını tamamladı.