Köşe yazarları böyle yazdı: Kılıçdaroğlu gitmeli

Türkiye, 28 Mayıs’ta oy kullandı.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yüze 52’nin üzerinde bir oy alarak tekrar seçildi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise yüzde 47,82’de kaldı.

Seçim mağlubiyetinin ardından Millet İttifakı’nın atacağı adımlar kadar, Kemal Kılıçdaroğlu’nun istifa edip etmeyeceği de merak konusu oldu.

Köşe yazarları, Kılıçdaroğlu’nu istifaya davet etti.

Sözcü yazarı Uğur Dündar: “Kemal Bey’in değişim isteği de dahil olmak üzere toplumun verdiği tüm mesajları iyi okuyacağına ve gereğini yapacağına inanıyorum.”

Sözcü yazarı Necati Doğru: “Koltuk kolik olamaz ‘Ben Kemal gidiyorum’ diyecektir!”

Cumhuriyet yazarı Zülal Kalkandelen: “CHP, devrim yapan parti olmaktan, CHP olmaktan vazgeçti; Kılıçdaroğlu ve ekibi partiyi ortanın sağına çekti. Atatürk’ün, partisi ve Türkiye için belirlediği ilkelerden uzaklaştı; tam bağımsızlık ve kamuculuğun yerini, NATO’culuk ve neoliberal politikalar aldı. Bunların bir bedeli olacak elbette. Vakit, Kılıçdaroğlu için geriye çekilme vaktidir.”

Yeniçağ yazarı Mehmet Faraç: “Beceriksiz kadrolar bir an önce uzaklaştırılmazsa hezimetlerin sonu gelmeyecek, bir şok da yerel seçimlerde yaşanacaktır…”

Karar yazarı Akif Beki: “Sebebi düzeltmeden sonucu düzeltemeyeceğimize göre, Allah yâr ve yardımcımız olsun. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir