Lösemili çocuklar Ata’nın huzurunda

Bu yıl 21.’si düzenlenen Milletlerarası Lösemili Çocuklar Ayı nedeniyle binlerce lösemili çocuk aileleriyle birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti. Çocuklar, deftere “Sevgili Ceddim; Sen çok güç şartlarda Kurtuluş Savaşı ilan ederek düşmanları nasıl yenip denize döktüysen biz de Lösemi Canavarı ile savaşarak yeneceğiz ve zaferimizi ilan edeceğiz” diye yazdı.

Bu yıl 21.’si düzenlenen Memleketler arası Lösemili Çocuklar Ayı nedeniyle binlerce lösemili çocuk aileleriyle birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti.

Lösemili çocuklar ile anne ve babaları Lösev Kurucu İdare Heyeti Lideri Dr Üstün Ezer ile Ata’nın huzuruna çıktılar. Anıtkabir defterine lösemili çocuklar ismine şu not düşüldü:

* “Sevgili Ceddim; Sen çok güç şartlarda Kurtuluş Savaşı ilan ederek düşmanları nasıl yenip denize döktüysen biz de Lösemi Canavarı ile savaşarak yeneceğiz ve zaferimizi ilan edeceğiz. Senin izindeyiz ve emanetin LÖSEV gençliğindedir. Sen rahat uyu.”

Üstün Ezer ise Anıtkabir protokol defterine şunları yazdı:

* “Sevgili Ceddim, Ulu Liderimiz; Kurduğun ülkede, açtığın yolda senin müsaadeden kararlılıkla yürüyoruz. Bugüne kadar Lösemili Çocuklarımıza çıkarılan pürüzler ve ödetilen bedeller karşısında yılmadık, yorulmadık. Bundan sonra senin bıraktığın bayrağı evre alarak ‘Nerede kalmıştık’ diyeceğiz. Seni şükranla anıyor ve hasretle özlüyoruz.”

Lösemili çocuklar ellerinde bayraklarla Anıtkabir’in önünde hatıra fotoğrafı çektirdiler, önlerinde ise devasa Türk Bayrağı açıldı.