MasterChef’te sezonun ilk Masterclass’ını kazanan belli oldu!

Paylaş

MasterChef son bölümde Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna şef, yarışmacılara çeşitli et kesme, pişirme teknikleri ve kebap üzerine dersler verdi.

Yarışmacılar ise bu gördükleri teknikleri, aynı şekilde yapmaya çalıştı. Aşamalı yapılan oyunlar sonrasında MasterClass ödülünü kazanan belli oldu.

Paylaş

MasterChef’te şeflerden eğitim alan 16 yarışmacı, bu teknikleri uyguladıkları bir sınava girdiler. Yarışmacılardan ilk turda istenen yemek, Adana kebap oldu.

Paylaş

Bunun için verilen süre 30 dakika idi. Tadım sonrasında şefler, başarılı sekiz yarışmacıyı açıkladı. İlk turu geçen isimler; Mert, İbrahim, Hamza, Emre, Sergen, Hasan, Tahsin, Görkem idi.

Paylaş

Sonraki turda ise yarışmacılardan 50 derece pişmiş et yapmalarını istedi. Bu turda 50 dereceye en yakın olan dört isim belirlendi. Yapılan ölçümler sonrasında en yakın dereceyi tutturan Hasan, Mert, Tahsin, İbrahim son oyuna kalmayı başardı.

KAZANAN TAHSİN OLDU!

Paylaş

KAZANAN TAHSİN OLDU!

MasterClass’ın final oyununda istenen 70 derecede pişmiş et oldu. Ölçümler sonrasında Hasan’ın eti 67.8, Tahsin’in 68, Mert’in ise 63.6 derece çıktı.

Paylaş

Son olarak İbrahim’in pişirdiği etin sıcaklığı ise 72,2 derece çıktı. Böylece MasterChef Türkiye 2021’de ilk Masterclass’ı kazanan Tahsin oldu.

Paylaş

İlk Masterclass’ta kazanan yarışmacıya verilecek ödülü Mehmet Yalçınkaya duyurdu. Tahsin’e mikser, hamur yoğurma makinesi ve bıçak setinden oluşan mutfak gereçleri hediye edildi.

masterchef posta magazin ünlüler