MasterChefte Şükrüden büyük hata!

Paylaş

22 Eylül Çarşamba akşamı 74’üncü bölümüyle ekranlara gelenMasterChef’te haftanın ikinci dokunulmazlık oyunu oynandı. Börek düellosu yapılan gecede kırmızı ve mavi takım yarışmacıları kura çekerek hem yapacakları börek çeşidi hem de rakibini belirledi.

Paylaş

Eşleşmeler sonucunda düellolarda yapılacak börekler için farklı süreler verildi. Şefler, hazırlanan böreklerin tadımını yaparak kazanan yarışmacıyı açıkladı.

Paylaş

Bir böreği kazanan takımın olmadığı düellolarda; Azize’nin kaptanı olduğu mavi takım 5-2 skorla dokunulmazlığı kazandı.

Paylaş

MasterChef’te dokunulmazlığı kaybeden kırmızı takım yarışmacıları, bireysel dokunulmazlık oyunu oynamak zorunda kaldı. Bu oyunda şefler, yarışmacılara diğer oyunlardan kalan ürünleri verdi.

Paylaş

En lezzetli ve en yaratıcı yemeği yapmak için ter döken yarışmacılardan Şükrü, büyük bir hata yaptı. Yemeği için mercimek haşlayan yarışmacı, ürünün pişip pişmediğini kontrol ederken çift tadım yaptı.

Paylaş

Hatasını fark eden Şükrü, son 20 dk. kala mercimeğini attı ve yenisini haşlamaya başladı. Bu sırada Şükrü’nün yanına gelen Mehmet Şef, ne olduğunu sordu.

'DÜRÜSTLÜĞÜ İÇİN ALKIŞLAYALIM'

Paylaş

‘DÜRÜSTLÜĞÜ İÇİN ALKIŞLAYALIM’

Yalçınkaya, çift tadım yaptığını bu yüzden yeniden mercimek haşlamaya başladığını söyleyen Şükrü’yü mavi takım yarışmacılarına alkışlattı. Mehmet Şef, “Şükrü’yü dürüstlüğü için bir alkışlayalım” dedi.

Paylaş

Gecenin sonunda Tahsin, Safanur ve Emre en başarılı tabağı yapan üçlü olurken; dokunulmazlığı Tahsin kazandı.

Paylaş

Dokunulmazlığı kazanan Tahsin, üçüncü eleme adayı olarak Emre’yi potaya gönderdi. Sonrasında kendi içlerinde oylama yapan kırmızı takımdan potaya giden ikinci isim takım kaptanı Hamza oldu.

masterchef posta magazin ünlüler