PKK elebaşı Karasu: İsveç ve Finlandiya bile Türkiye’nin terörle çabasını kabul etti bunlar kimseyi dinlemiyor

Terör örgütü PKK’nın elebaşlarından Mustafa Karasu, yayınladığı görüntü ile Türkiye’nin İsveç ve Finlandiya’ya verdiği muhtıraya ateş püskürdü. İki ülkeyi ikiyüzlü olarak nitelendiren Karasu, Ankara’nın terörle gayrette kimseyi dinlemediğini belirterek, “Avrupa’nın demokratik ülkeleri bile, İsveç bile Finlandiya bile ‘terörle uğraşınızı destekliyoruz’ diyor. Bu iki yüzlülüktür. Türkiye herkesi tehdit ediyor. “Vatan kelam mevzusuysa gerisi teferruattır” diyor” sözlerini kullandı.

‘TÜRKİYE KELAM KONUSU OLDUĞUNDA SES ÇIKARMIYORLAR’

Avrupa insan haklarından kelam ediyor, demokrasiden kelam ediyor, yeri gelince mangalda kül bırakmıyor. Türkiye kelam konusu olduğunda ses çıkarmıyorlar. Niçin? ‘Aman Türkiye’yi yanımızda tutalım, jeopolitik pozisyonu var. Çeşitli güçleri var. Rusya’nın yanına kaymasın, şu olmasın.’ ABD bir şey oluyor ‘Teröre karşı anlayışla karşılıyoruz’ diyor. NATO anlayışla karşılıyoruz diyor. En son İsveç’i ve Finlandiya’sı bile Avrupa’nın en demokratik ülkeleri. Bunlar bile Türkiye2nin terörle gayretini İsveç bile Finlandiya bile ‘terörle uğraşınızı destekliyoruz’ diyor. Bu iki yüzlülüktür. Türkiye herkesi tehdit ediyor. “Vatan kelam mevzusuysa gerisi teferruattır” diyor.

Yani ‘Türkiye’nin güvenlik sıkıntılarını anlıyoruz’ demek ikiyüzlülüktür. Birisi demeç vermiş, birisi karşı çıkmış. Onlara anlayış yok. ‘Vatan kelam mevzusuysa gerisi teferruattır’ diyor” formunda konuştu.

“SURİYE’NİN KUZEYİNDE SİHALARIN DAYANAĞIYLA…”

Karasu kelamlarını şöyle sürdürdü: “Türk Devleti’nin yalnızca PKK’ya düşman olduğunu söylemek, aptallıktır. Şunu söylemediler mi tekraren? ‘Kuzey Irak’ta yaptığımız yanılgıyı, Suriye’nin kuzeyinde yapmayacağız.’ Bunun için saldırıyor. Şu an savaş tüm süratiyle sürüyor. Rusya-Ukrayna ortasında bile savaşın suratı kesilmiş, vakit zaman top atışları var. Metina, Zap, Avaşin savaş her saniye sürüyor. Her gün onlarca kez bombardıman yapıyor. Onlarca kez bütün (terörist) alanları savaş ve keşif uçaklarıyla bombalanıyor. Savaş bu türlü sürüyor. Zati keşif ve savaş uçakları olmasa tahminen bu türlü bir iki yerinde birtakım yerler de bu türlü bunu başarmışlar. Cem arkadaş zati söyledi. 60 kilometre derinlikte, askerler ve savaş uçaklarının denetiminde, güvenlik sağlanmasında, SİHA’ların dayanağında, birkaç yüz kilometre uzunluktaki bir alanda savaş sürüyor. Türk devletinin bu savaşı karşısında rastgele bir komşu devlet dayanamazdı.