Teomandan İki Çocuk şarkısını ilk kez sahnede söyledi

Paylaş

Harbiye’yi dolduran binlerce İstanbullu müziksever, Teoman klasiği bir geceye eşlik etti. “N’apim Tabiatım Böyle”, “Serseri”, “Renkli Rüyalar Oteli” ile başlayan konser sanatçının klasikleri ve coverları ile devam etti.

Paylaş

Teoman, sahnede bir ilke imza attı. Harbiye konserinde Erdal Eren ve Zekeriya Önge için yazdığı ‘İki Çocuk’ adlı şarkısını ilk kez söyledi.

Paylaş

Ünlü sanatçı, gitar ve mızıka çalarak solo olarak seslendirdiği ‘İki Çocuk’un hikayesini şu sözlerle anlattı:

“Ben bu şarkıyı 15-20 yıl önce yazdım ama sahnede ilk kez söylüyorum…”

Paylaş

“Siyasete ve ideolojilere inanmam, insani duygu ve ilişkilere inanan ve öyle şarkılar yazmayı tercih eden biriyim. Erdal Eren benim akrabam. Ve ben bu konuda ajitasyon içermeyen, etkili bir şarkı yazmak istedim. İkisini de kurban olarak görüyorum…”

Paylaş

“Yaptığım araştırmalarda Erdal’ın annesinin rüyasında yıllar sonra bile Erdal’ı hep öldüğü yaşta gördüğünü öğrendim. Bu beni çok etkiledi, tüylerimi diken diken etti. Biraz da oradan yola çıkarak yazdığım bir şarkıdır. İki Çocuk.”

Paylaş

Öte yandan geçtiğimiz ay Bebek’te görüntülenen Teoman, konserler başladığı için mutlu olduğunu ifade etmişti. Şarkıcı, “Yaşanan yangınlardan dolayı yardım konseri düşünüyor musunuz?” sorusuna verdiği “Hayır öyle bir şey düşünmüyorum” cevabıyla şaşırtmıştı.

Paylaş

Daha önce de “Bu dönemde ne kadar konser verirsek o kadar iyi diye düşünüyorum” diyen Teoman, sahne ücretlerinde indirime gittiklerini belirtmiş ve müzisyenlerin sıkıntılarına değinmişti.

Paylaş

Ünlü isim, “Kendi aldığımız paradan feragat ediyoruz. Orkestramız normal paraları alıyor. Müzisyen arkadaşlarımız kazansın bizim için önemli değil. Müzisyenler o kadar zor durumda ki biz şarkıcılar şikayet etmeyelim” diye konuşmuştu.

posta magazin ünlüler