TFF, konseyler için istifa talebini yineledi

Türkiye Futbol Federasyonunda Mehmet Büyükekşi’nin başkanlığa seçildiği genel heyet sonrası istifaya davet edilen heyetlerden şimdi istifa etmeyenlere yine davet yapıldı.

TFF’nin internet sitesinde yer alan açıklamada, Ankara’da dün gerçekleşen genel şurada Mehmet Büyükekşi’nin ”bembeyaz yeni bir sayfa açmak” hedefiyle değerli bir davette bulunarak yargı ve başka tüm heyetleri istifa etmeleri davetinde bulunduğu hatırlatıldı.

TFF’nin açıklaması

TFF’den yapılan açıklama şu halde;

“Ankara’da 16.06.2022 tarihinde gerçekleşen TFF Genel Kurulu’nda, Federasyon Liderimiz Sayın Mehmet Büyükekşi, bembeyaz yeni bir sayfa açmak amacıyla kıymetli bir davette bulunarak yargı ve öbür tüm heyetlerimize istifa etmeleri davetinde bulunmuştur.

Türk futbolunun bu yeni periyotta, daha şeffaf, sağlam ve adaletli bir biçimde idaresinin sağlanması için yapılan bu değerli davet karşısında şu ana dek, birtakım heyetlerimizin lider ve üyeleri istifalarını Federasyonumuza sunmuştur.
Bu kapsamda; şu ana dek bu davete sessiz kalan başka heyetlerdeki tüm lider, asıl ve yedek üyelerimize istifa davetimizi yineliyoruz.
Kamuoyuna hürmetle duyurulur. “