Trabzonspor’dan kıskandıran transfer: Marc Bartra

Trabzonspor, son yılların en flaş transferlerinden birini Marc Bartra ile gerçekleştirdi. Altyapısından yetiştiği Barcelona ile 103 maça çıkan, mesleğine 16 kupa sığdıran 31 yaşındaki İspanyol stoper, 2 taksitle ödenecek 1 milyon 250 bin Euro karşılığında Trabzonsporlu oldu.

Trabzonspor, Lider Ahmet Ağaoğlu’nun yürüttüğü tarihi bir operasyonla, son devirdeki en flaş transferlerden birine imzasını attı.

İkiziyle birlikte Barcelona altyapısından yetişen, Katalan devinde 103 maça çıkıp 13 kupa kazanan, 2016’da 8 milyon euro’ya Borussia Dortmund’a; 2 yıl sonra ise 10 milyon euro’ya Real Betis’e giden 31 yaşındaki Marc Bartra, kıran kırana pazarlıkların akabinde 1 milyon 250 bin euro karşılığı Trabzonsporlu oldu.

Karadeniz grubu, bu sayısı da 2 taksitte ödeyecek.

SIRA DIŞI TRANSFER

3 yıllık muahede sağlanan Bartra ise 1.5 milyon euro garanti maaş ve muvaffakiyet bonusları alacak. “Yeni şampiyonluklar ve kupalar için buradayım. Elimden gelen tüm çabayı ortaya koyacağım” diyen, Kopenhag maçının takımına alınan 31 yaşındaki İspanyol futbolcu, uygun bir savunma oyuncusunda olması gereken zamanlama ve top çalma üzere üst seviye özelliklerin yanı sıra suratı ve pas yeteneği ile de Avrupa’nın en kıymetli stoperlerinden biri olarak gösteriliyor.