Türk Hava Yolları Şampiyonlar Ligi’nin sponsoru oldu

Türk Hava Yolları (THY), 2023 finali İstanbul’da gerçekleşecek UEFA Şampiyonlar Ligi’nin resmi sponsoru oldu. UEFA Şampiyonlar Ligi’ne sponsor olan dünyadaki birinci hava yolu şirketi unvanına sahip THY’nin, maç yayını öncesi, esnası ve sonrasında ortalarında saha kenarındaki LED ekranların da bulunduğu birçok logo görünürlüğü ve isim kullanım hakkı bulunuyor. Ayrıyeten THY; UEFA Harika Kupa, UEFA Futsal Şampiyonlar Ligi ve UEFA Gençler Ligi finallerinde de resmi sponsor unvanıyla yer alacak.

DÜNYA İSTANBUL’DA BULUŞACAK

Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen sponsorluk duyuru programına, THY İdare Konseyi ve İcra Komitesi Lideri Prof. Dr. Ahmet Bolat ve üst yöneticiler ile UEFA Lideri Aleksander Ceferin’in ve UEFA Pazarlama Yöneticisi Guy-Laurent Epstein katıldı.

Sponsorluktan ötürü heyecan duyduklarını belirten THY İdare Heyeti ve İcra Komitesi Lideri Prof. Dr. Ahmet Bolat, “Bu sponsorlukla THY markasını dönem boyunca dünyanın dört bir köşesine taşıyacak, 10 Haziran 2023’te de tüm dünyayı İstanbul’da buluşturacağız. Sporun, farklı kültürleri bir ortaya getiren birleştirici gücüne inanıyor ve dünyanın kıymetli spor tertiplerinde yer almaya devam etmeyi hedefliyoruz” dedi.

UEFA Pazarlama Yöneticisi Guy-Laurent Epstein de THY ile birlikte yola çıktıkları için memnun olduklarını söyledi. Epstein, “İkimiz de kıtalardaki taraftarları bir ortaya getirerek global erişim sağlıyoruz. İki marka olarak benzeri tutkuları paylaşıyoruz ve iştirakimiz kelam konusu olduğunda hududun gökyüzü olduğuna inanıyoruz” sözünü kullandı.

Spora dayanak imzası

THY, EURO 2016’daki resmi hava yolu sponsorluğuyla UEFA ile iş birliği yapan dünyadaki birinci hava yolu şirketi. Bayrak taşıyıcı hava yolu; daha evvel F.C. Barcelona, Manchester United, Borussia Dortmund, Olympique Marseille, River Plate üzere değerli ekiplerle da sponsorluklar gerçekleştirdi. THY’nin Kobe Bryant ve Lionel Messi’nin rol aldığı “The Selfie Shootout” isimli reklam tüm vakitlerin en çok izlenen reklamları ortasına girdi. Şirket ayrıyeten, Avrupa’nın değerli basketbol turnuvası olan Turkish Airlines EuroLeague’in 2010’dan beri isim sponsoru.