Ümit Özdağ’ın Ali Erbaş’la ilgili argümanına İçişleri’nden reaksiyon: İspat etmezsen alçaksın

Ümit Özdağ, cuma hutbesinde bir imama “Atatürk’e rahmet okumayacak mıyız?” reaksiyonunu vermesinin akabinde Diyanet İşleri Lideri Ali Erbaş hakkında, “Duyduk ki Londra’da mesken satın almış. Anlaşılan o da yurt dışına kaçmaya çalışıyor” dedi.

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı ise “Bir yapmadığın cuma günü mescitte provokasyon yapmak vardı, onu da yaptın! Ve Diyanet İşleri Liderimize iftira attın. Sana bir hafta süre, şayet iddianı ispat edemezsen tarihin en alçak adamısın” dedi.

ALİ ERBAŞ’IN LONDRA’DA KONUT ALDIĞINI VE YURT DIŞINA KAÇACAĞINI TEZ ETTİ

Özdağ, basın açıklamasında ise “Türk Ordusu’nun Afyon’da Yunan ordusuna karşı büyük taarruzu başlattığı yüzüncü yıl dönümü. Bugün cuma hutbesinde ne Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ne de Sultan Alparslan’ın ismi geçmiyor. Metnin içinde bu zaferi kazanan Türk milletinin ismi da yok. Bu Diyanet İşleri Lideri Türk tarihine düşmandır, Türkiye Cumhuriyeti’ne düşmandır. Duyduk ki İngiltere’de Londra’da konut satın almış. Anlaşılan o da yurt dışına kaçmaya çalışıyor. Allahtan kork. Nitekim Müslüman olsanız İslam’ın son büyük taarruzunu yöneten Atatürk’ü rahmetle anarsınız. Lakin sizi kimse rahmetle anmayacak. Bu ne biçim bir ahlaksızlıktır. Sizin yüzünüzden, sizin bu yobazlığınız yüzünden millet Cuma namazına gitmiyor artık. Son bir senede Anadolu’da 20 senede olmadığı kadar ateizm ve deizm sizin yüzünüzden gelişti. Sen deist yetiştirdin. Senin İslam’a verdiğin ziyana bir tek Erdoğan vermiştir. Allah Atatürk’ün ruhunu şad etsin.” tabirlerini kullandı.

“İSPAT EDEMEZSEN, TARİHİN EN ALÇAK ADAMISIN”

Özdağ’ın kelamlarına İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü olan İsmail Çataklı, “Bir yapmadığın cuma günü mescitte provokasyon yapmak vardı, onu da yaptın! Ve Diyanet İşleri Liderimize iftira attın. Sana bir hafta süre, şayet iddianı ispat edemezsen tarihin en alçak adamısın!” formunda cevap verdi.