Ümit Özdağ’ın palavrasını bu kere Gökçeada Belediye Lideri bozdu

Son günlerde sığınmacılar üzerinden yaptığı ırkçı açıklamalarının yanında, gerçek dışı tezleriyle da isminden kelam ettiren Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, Gökçeada’ya ziyarette bulundu.

Ziyareti sırasında çektirdiği bir fotoğrafını Twitter hesabından paylaşan Özdağ, Gökçeada Belediye Lideri Ünal Çetin ile görüştüğünü sav etti. Özdağ paylaşımına şu notu düştü:

“Gökçeada’ya gelmedi iseniz Türkiye seyahatinizi tamamlamış sayılmazsınız. Türkiye’nin en uç batısı, güneşin battığı son nokta, Ege’deki birinci savunma çizgimiz. Nefis bir tabiat, kültür, deniz karışımı. Belediye lideri sevgili Ünal Çetin’e içten teşekkürlerimle. Mükemmel bir mesken sahibi.”

ÜNAL ÇETİN: GÖRÜŞME OLMADI

Özdağ’ın bu paylaşımının akabinde Gökçeada Belediye Lideri Ünal Çetin’den açıklama geldi. Ümit Özdağ ile bir görüşme gerçekleştirmediklerini açıklayan Çetin, şu sözleri kullandı:

“Mensubu olduğunuz GÜZEL Partiden ayrılırken, DÜZGÜN Parti ve Sayın Genel Liderim Meral Akşener ile ilgili açıklamalarınızın akabinde, sizinle Gökçeada’da görüşmem olmamıştır, olamazdı da. Zira şahsım olarak size mesken sahipliği yapmam, kişiliğime, siyaset anlayışıma sığmazdı.”

ÖZDAĞ’DAN PİŞKİN CEVAP

Ümit Özdağ, palavrasının ortaya çıkmasının akabinde ise şu paylaşımda bulundu:

“Evet Ünal beyefendi, “Siz nereye isterseniz oraya gelirim” dediniz. Ve sonra telefonlarınızı kapatarak ortadan kayboldunuz. O twiti yalnızca sizin korkak olduğunuzu göstermek için attım. Ya gelirim nereye isterseniz demeyeceksin ya da geleceksin.”

“KENDİNİZİ İFŞA EDİYORSUNUZ”

Yalan söylediğini itiraf eden Özdağ’a Ünal Çetin’in yanıtı ise şu formda oldu:

“Hocam; kendi kendinizi ifşa ediyorsunuz. Benim korkak olduğumu ispat için palavra twit atmışsınız. Bizi herkes bilir biz Allah’tan öteki kimseden korkmayız lakin anladım ki siz müfterisiniz.”