Windows İçin Nearby Share Beta Yayınlandı

Google, CES 2022 etkinliğinde Android’in Windows ekosistemiyle entegrasyonunu çeşitli şekillerde nasıl iyileştirdiğinden bahsetmişti. Nearby Share, Microsoft’un masaüstü işletim sistemi için vadettiği özelliklerden biriydi. Şimdi ise Google, Windows için mobil ve PC arasında dosya aktarımını çok ama çok daha kolay hale getiren bir Nearby Share beta uygulamasını kullanıma sundu.

Bilgisayarınızda Windows 10 ve sonraki sürümlerin 64-bit sürümü çalıştığı ve ARM işlemci kullanmadığınız sürece Android web sitesinden hemen indirebilirsiniz.

Özelliğin çalışması için PC’nizin WiFi ve Bluetooth’unu açmanız gerekiyor ancak cihazınızı kimlerin görebileceğini ve olası spam mesajlarını savuşturmak için size kimlerin dosya gönderebileceğini seçebilirsiniz. Cihaz görünürlüğü ayarı için açılan menü altında, PC’nizi herkese, kişilerinize, yalnızca kendi cihazlarınıza veya şu anda hiç kimseye görünür yapmayı seçmeniz mümkün. Son seçeneği seçmediğiniz sürece, bir Android cihaz, uygulama açıkken veya sadece arka planda çalışırken bilgisayarınızla dosya paylaşabilecek.

PC’nizden bir Android telefona dosya göndermek için, dosyaları Nearby Share uygulamasına sürükleyip bırakmanız veya üzerlerine sağ tıklayıp Nearby Share seçeneğini belirlemeniz yeterli. Her iki cihaza da sahipseniz ve ortak bir Google hesabında oturum açtıysanız, alıcının ekranı kapalı olsa bile transferler otomatik olarak kabul ediliyor. Her iki cihazın da birbirinden 5 metre uzakta olması gerektiğini unutmayın.

Google, bazı istisnalar dışında ABD ve dünyadaki çoğu ülke için Nearby Share’i yayınladı. Son olarak beta uygulamasının şu anda yalnızca Android telefonlar ve tabletlerle çalışsa da uyumluluğun genişletileceğini belirtelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir