Yunanisan’dan Türkiye’ye karşı Rafale atağı: Patriotlarla müdafaaya aldılar

Türkiye ile Ege’de hava alanı ve karasuları gerginliğini tırmandıran Yunanistan’ın Fransa’dan satın aldığı 24 Rafale tipi savaş uçaklarının 6’sı Atina dışında bulunan Tanagra Hava Üssü’nde konuşlanıyor.

SAVAŞ UÇAKLARINI PATRİOT FÜZELERİ KORUYOR

Fransız teknisyen ve eğitimci pilotların iştirakiyle Yunanistan Hava Kuvvetleri pilotlarının eğitimi için uçuşlar yapılırken, Rafale uçaklarının başşehir Atina yakınlarındaki Tanagra üssüne gelmesiyle birlikte yeni hangarların üretiminin yanı sıra, uçakların korunmasına yönelik Tanagra Hava Üssü’ne Patriot Hava Savunma sistemlerinin yerleştirildiği belirtildi.

FRANSA’DAN 18 SAVAŞ UÇAĞI DAHA GELİYOR

Sözcü’de yer alan habere nazaran; Fransa’dan alınan 6 Rafale tipi savaş uçağı Tanagra Hava Üssü’nde konuşlanırken, Atina’nın Paris ile yaptığı 2,8 milyar dolarlık alım kapsamında  Fransız Hava Kuvvetleri’nden 18 adet savaş uçağı daha alacağı belirtildi.

EGE VE DOĞU AKDENİZ’DE ÜSTÜNLÜK SAĞLAMAK İSTİYOR

Yunanistan’ın  Ege ve Doğu Akdeniz’de Türkiye’ye karşı hava üstünlüğünü sağlamak üzere ABD’den F-35 savaş uçağı alımı için çalışmaları ve Atina hükümetinin ekonomik eza içerisinde olmasına karşın silahlanmaya devam ettiği belirtildi.

KAYNAK: NEWSBREAK.GR