Alperen Şengün’ün kariyer gecesi! Durdurulamadı, New Orleans Pelicans’ı yıktı

NBA’de heyecan tüm hızıyla sürerken Houston Rockets ile New Orleans Pelicans karşı karşıya geldi. Milli basketbolcu Alperen Şengün’ün yıldızlaştığı mücadele adeta nefesleri kesti.

Kıyasıya rekabete sahne olan maçta Houston Rockets, rakibini 106-104 devirdi, Rockets’a galibiyeti ise Alperen Şengün getirdi.

Bu sonuçla Houston Rockets bu sezon 27. maçında 15. galibiyetini alırken, Pelicans 30. maçında 13. mağlubiyetini aldı.

KARİYER REKORU

Bu sezon inanılmaz bir performans ortaya koyan Milli yıldız Alperen Şengün, New Orleans Pelicans karşısında adeta coştu.

NBA All-Star oylamasının devam ettiği bum günlerde Alperen Şengün, tam 37 sayı ile kariyer rekorunu kırdı. Milli yıldız ayrıca 7 sayısının yanında 11 ribaund ve 6 asist de yaparak double-double ile maçı tamamladı.

‘ALPEREN BİR ALL-STAR’

Maçın ardından Alperen Şengün’ün takım arkadaşı Tari Eason, Milli yıldıza övgüler yağdırarak “Alperen Şengün bir All-Star. Bunu herkesin bilmesini istiyorum” ifadelerini kullandı.

OYLAR ALPEREN’E

Taraftarların oyları, ilk 5’e seçilecek oyuncular için önemli yer tutarken Houston Rockets’taki üstün performansıyla tüm dünyanın dikkatini çeken Türk basketbolcu Alperen Şengün de öne çıkan adaylar arasında yer alıyor. All-Star maçı için oy verme süreci, NBA uygulaması ve NBA.com üzerinden başladı. Houston Rockets için listenin başında milli basketbolcu Alperen Şengün bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx