Düzce’de Meydana Gelen Depremin Ardından Prof. Dr. Naci Görür’den İlk Açıklama

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan (AFAD) yapılan bilgilendirmeye göre, dün akşam saat 19.57’de Düzce’nin Gümüşyaka ilçesinde deprem meydana geldi. Depremin ardından Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Yerin 5.39 kilometre derinliğinde oluşan depremin büyüklüğü, 3,9 olarak kayıtlara geçti.

Naci Görür, depreme ilişkin olarak ‘Yıldıztepe-Gümüşova/Düzce’de 4,0 deprem oldu. Deprem KAF’ın kuzey kolundan ayrılıp Sarıdere ve Yongalık’a doğru uzanan KD-GB doğrultulu iki fayın arasında.’ dedi.

Depremin Marmara Bölgesi’ne bir etkisi olup olmayacağı sorusu karşısında ise jeolog, “belli bir stres transferi olmuş olabilir ama küçük bir deprem olduğu için çok önemli olduğunu sanmıyorum” ifadelerini kullandı.

‘İleti attıktan sonra bir çok arkadaş Marmaradaki depremi tetikleyip tetiklemediğini soruyorlar. Bir arkadaş da iletimin sonunda sevgiyle demediğim için endişelenmiş. Keşke depreme karşı bu duyarlılığınızı  “DEPREM DİRENÇLİ KENTLER”konusunda da gösterip talepkar olsanız. Bu depremden teorik olarak Marmaraya belli bir stres transferi olmuş olabilir ama küçük bir deprem olduğu için çok önemli olduğunu sanmıyorum. SEVGİYLE’

Naci Görür’ün paylaşımı ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx