Güzellik Markaları, Influencerlarla İçerik Üretiyor

Güzellik markaları, sosyal medyada en çok takip edilen hesapların neredeyse başını çekiyor. Hal böyle olunca da influencerlar, güzellik markalarıyla ürettikleri içerikleri kullanıcılara sunuyor. Tüketicilerin artık gerçek ve deneyimlenmiş içerikler görmek istediklerini belirten Dr. Öğr. Üyesi Pelin Özgünay, filtrelerden ve düzenlenmiş fotoğraflardan kullanıcıların uzaklaştığını belirtti.

“Mükemmel görünümden tüketiciler uzaklaşıyor”

Geleneksel pazarlama yöntemlerinde, ürünler ve insanlar her zaman son derece gösterişli, kusursuz ve çoğu zaman çok da gerçekçi olmayan versiyonlarla tüketiciye gösteriliyor. Popüler inanışın aksine tüketicilerin görselliğe daha az önem verdiğini ifade eden Dr. Öğr. Üyesi Pelin Özgünay, “Influencerların sosyal medya mecraları aracılığıyla tüketiciye sunduğu içeriklerin çoğu, ham ve prova edilmemiş oluyor. Fenomenlerin gündelik halleriyle, örneğin bornozla güzellik ve sağlıklı yaşam içeriği yayınlaması yaygın olarak görülüyor. Bu da, bu içeriklerin daha ulaşılabilir ve eğlenceli olmasını sağlıyor. En önemlisi de, tüketiciler artık ‘gerçek’ ve ‘deneyimlenmiş’ içerikler görmek istiyor. Filtrelerin kullanılması ve fotoğrafların düzenlenmesi ile oluşan mükemmel görünümden tüketiciler uzaklaşıyor. Bu yüzden de artık daha fazla dokuya, sivilce izlerine ve ince çizgilere sahip cilt görüyoruz” dedi.

Doğru influencer, doğru strateji

Günümüzdeki çoğu güzellik markası, iş birliği yaptığı influencerın paylaştığı içeriklerin “gerçek” bir deneyimin yansıması olduğunu kullanıcıların görmesini istiyor. Bu nedenle de fenomenlere, paylaşım yapmadan önce ürünleri birkaç ay kullanarak deneyim kazanma süresi veriyor. Bunun, özgün ve gerçek bir deneyimi yansıtabileceğini belirten Dr. Özgünay, “Konu influencer pazarlaması olduğunda, güzellik markalarının her segmentte doğru pazarlama stratejileri oluşturması büyük önem kazandı. Lüks markalar için ilham verici içerik oluşturmaktan tutun da dermatolojik markalar için eğitici ve gerçek içerik oluşturmaya kadar her segment için bir şeyler bulunuyor. Doğru influencerlar ve stratejiyle markalar, hedef kitlelerinin dikkatini çeker ve sonuç olarak da yüksek marka tercihi oluşturacak güçlü kampanyalar oluşturabilir” ifadelerini kullandı. – İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Magazin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx