Hayao Miyazaki’nin son filmi, Studio Ghibli’nin ilk IMAX sürümü olacak

Anime News Network’e göre film, 14 Temmuz‘da Japonya’ya geldiğinde Dolby Atmos, Dolby Cinema ve DTS:X’te de gösterilecek.

Gizmodo’nun da belirttiği gibi, eski Studio Ghibli filmleri, orijinal sinema gösterileri sırasında IMAX muamelesi görmedi. Bununla birlikte, potansiyel olarak bir aksilik çıkması da mümkün çünkü filmin henüz uluslararası bir çıkış tarihi yok ve hatta filmin Japonya dışına çıkıp çıkmayacağı dahi net değil, ayrıca dağıtımcıların How Do You Live? için IMAX ekranlarını kullanıp kullanmayacakları da henüz belli değil.

Hayao Miyazaki’nin son filmi, Studio Ghibli’nin ilk IMAX sürümü olacak

Son haftalarda, Tom Cruise’un bazı sinemaları Christopher Nolan’ın Oppenheimer’ı yerine Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One’ı göstermeye ikna etmesi için aradığı bildirildiğine göre, IMAX ekranlarının mevcudiyeti Hollywood’da tartışmalı bir konu oldu.

How Do You Live?’in detayları henüz belli değil. Studio Ghibli, film için bir fragman yayınlamadı veya herhangi bir TV reklamı satın almadı. Aslında, film ile ilgili bu güne kadar yapılan tek promosyon How Do You Live? stüdyonun geçen ay yayınladığı tek poster. Film orijinal bir çalışma ancak adını Genzaburo Yoshino’nun 1937 tarihli aynı adlı romanından almış. Miyazaki röportajlarında kitabın, filminin kahramanının hayatında etkili bir rol oynadığını söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx