Hrant Dink için çağrı: Vurulduğu yerde buluşalım; buradayız Ahparig!

 Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink katili Ogün Samast’ın tahliyesine karşı bugün saat 16.00’da Dink’in öldürüldüğü Sebat Apartmanı (Agos gazetesinin eski binası) önünde protesto çağrısı yapıldı.

Emek Partisi (EMEP) Şişli İlçe Örgütü Dink cinayeti tetikçisi Samast’ın tahliyesini protesto etmek için saat 19.00’da cinayetin işlendiği Sebat Apartmanı (Agos gazetesinin eski binası) önünde buluşmaya çağırdı.

Yapılan çağrıda, “Hrant Dink’in katili ise başından beri kollanmıştı şimdi de serbest bırakıldı. Anayasa Mahkemesinin kararlarını tanımayan ve kapatmak isteyen iktidar hukuku çiğnemeye devam ediyor, katillere yol veriyor. Biz bitti demeden bu dava bitmez! Buradayız Ahparig!” denildi.

SOL Parti İstanbul İl Örgütü de saat 16.00’da Osmanbey Metro durağında buluşma çağrısı yaparken sosyal medya paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Hrant’ın katili Ogün Samast dün akşam tahliye edildi. Gezi direnişçileri, gazeteciler, siyasetçiler hapiste tutulurken katiller sokakta! Katillerin, mafyaların, çetelerin kirli ve karanlık iktidarına memleketimizi teslim etmeyeceğiz. Hrant’ın vurulduğu yerdeyiz!

Buluşma: 16 Kasım Perşembe (BUGÜN) saat 16.00 Osmanbey Metro çıkışı.”


TIKLAYIN – Adalet Bakanlığı: Ogün Samast 2022’de denetimli serbestlik hakkı kazandı ama kullandırılmadı

TIKLAYIN – Hrant Dink’in katili Ogün Samast tahliye edildi!

GÖKÇER TAHİNCİOĞLU YAZDI | Ogün Samast’ın yanıtlanmayan sorusu: “Vatan haini” diye adamı hedef gösteren ben miydim?

GÖKÇER TAHİNCİOĞLU YAZDI | 65 soruda Hrant Dink cinayeti dosyası: 16 yıldır adalet bekleniyor

Özgür Özel: Ogün Samast’la o fotoğrafı çektirenler ve azmettirenler, ömür boyu durması gereken o delikten çıkarmayı bildiler!

TIKLAYIN – Bir “iyi halli özgür mahkûm” portresi: Gardiyanın boğazına bıçak dayayan, Hrant Dink cinayeti dahil eylemleri “terör” sayılmayan Ogün Samast, en az 27 yıl yatırılabilirdi!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx