Popular Science Dergisi 1872’den Bu Yana Sürdürdüğü Yayın Hayatını Sonlandırdığını Açıkladı

Popular Science Dergisi, 1872’den beri sürdürdüğü 151 yıllık yayın hayatını sonlandırdığını açıkladı. Bundan böyle, içeriklerini yalnızca kendi internet sitesi üzerinden sunmaya devam edecekler. Detaylar içerikte. ?

Kaynak: 1

1872’de yayın hayatına başlayan ve bilim, teknoloji, doğa konularında öncü bir yayın olarak tanınan Popular Science dergisi, 151 yıllık uzun bir yolculuğun ardından yayınını sonlandırdı.

Bilinen kısa adıyla PopSci, yayımlanma sürecinde dünya savaşları, salgınlar, krizler ve soğuk savaş gibi tarihi olayları kapsadı.

Dergi, son yıllarda bazı zorluklar yaşadı ve 2018’de aylık yayın döngüsünden çeyrek yıllık bir döngüye geçiş yaptı ve 2021’de tamamen dijital bir formata dönüştü.

PopSci editörü Purbita Saha, LinkedIn üzerinden yaptığı bir paylaşımda derginin 151 yıl süren yenilikçi ruhunun beş dakikalık bir Zoom toplantısında sonlandırılmasından duyduğu hayal kırıklığını, öfkeyi ve şaşkınlığı dile getirdi.

PopSci, dergi formatını sonlandırdığı süreçte beş editör ve birkaç çalışanını da işten çıkarmıştı ve genel olarak bilim editörleri ve yazarlarının işten çıkarılmaları son dönemde yaygınlaşan bir eğilim oldu.

Popüler Science dergisinin sahibi olan Recurrent Ventures, PopSci’ın bir dijital dergiden daha fazlasına evrilmek zorunda olduğunu belirtti.

Bundan sonra PopSci, sadece kendi web sitesi üzerinden makaleler yayımlayacak ve video içerikleri üretecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx