Twitter kurucusu, Twitter kullanım sınırıyla ilgili konuştu!

Elon Musk’ın Twitter’da Tweet görüntüleme sınırı geldiğini açıklaması tüm dünyada büyük bir yankı uyandırdı. Karar, tüm dünyadan büyük bir tepkiyle karşı karşıya kaldı. Olayların ardından Twitter’ın kurucusu ve eski CEO’su Jack Dorsey’den açıklama geldi.

Dorsey:”Kimsenin bu stresi yaşamasını istemiyorum”

Dünyanın en popüler sosyal medya platformu Twitter, tüm dünyada gündem yaratacak bir uygulamaya başvurdu. Dün akşam saatlerine doğru kullanıcılar, platforma erişim sorunu yaşadı. Tüm dünyada yaşanan bu sorun için Musk’tan şok edici “Twitter kullanım sınırı” açıklaması geldi.

Twitter kurucusu Jack Dorsey ise konuya ilişkin eleştirel bir açıklama yaptı. Platformu yönetmenin zor olduğuna değinen Dorsey, Twitter kullanım sınırı için ise “kimsenin bu stresi yaşamasını istemiyorum” dedi. Öte yandan şirkette çalışan ekibi de savundu. Dorsey, tüm baskılara rağmen platform çalışanlarının elinden geleni yaptığını belirtti.

Eski Twitter CEO’su açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

Twitter’ı çalıştırmak zordur. Bu stresi kimseye yaşatmak istemiyorum. Ekibin sahip oldukları çok büyük kısıtlamalar altında ellerinden gelenin en iyisini yaptığına inanıyorum. Kararları uzaktan eleştirmek kolay… ki ben de suçluyum… ama amacın Twitter’ın başarılı olduğunu görmek olduğunu biliyorum.. Herkes için iyi ve açık interneti korumak önemli.

Elon Musk, Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile yaşanan sorunları “Geçici acil durum önlemi” olarak nitelendirdi. Sosyal medya platformu üzerinde verilerin birçok farklı kuruluş tarafından hızlı bir şekilde çekildiğini belirten Musk, bu yüzden çeşitli önlemler almak zorunda kaldıklarını dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx