Yaralı kadına cinsel saldırıda bulunmuştu: Yastıkla susturmuş

Bursa’da sevgilisi ile ilişkisi olduğunu iddia ettiği Recep Özaslan’ı (47) öldürüp, cesedini önce çarşafa, ardından streç filme sarıp bantlayan İlyas Sarıkaya’nın (49) komşuları konuştu. Sarıkaya’nın yaralı haldeyken pansuman yapıp, 21 gün boyunca cinsel saldırıda bulunduğu F.O.’yu (43), silah sesi duyulmasın diye üzerine yastık koyarak 7 kurşunla vurduğu ortaya çıktı. DHA’nın haberine göre, olay yeri incelemesinde üzerinde kurşun delikleri olan yastık bulundu.

Öte yandan F.O. ile Özaslan’ın cenazesinin evden çıkarıldığı anlar, çevredekilerin cep telefonu kamerasına yansıdı.

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında; polisin ifadesine başvurduğu komşu Enis Aydemir’in de ifadesinde; eve girdiğinde kurşun delikleri olan yastığı gördüğünü ve silah sesi duymadıkları için Sarıkaya’nın F.O.’yu, silahın üzerini yastıkla bastırarak vurduğunu söylediği öğrenildi. Silah sesi duymadığını, evden gelen koku üzerine rahatsız olduklarını söyleyerek, yaşananları anlatan Aydemir, “İlyas, burada bizimle konuşan, tanışan bir insan. Bu mahalleden bir koku gelmeye başladı. Yastığı silahın üzerine koyuyor ve kadını 7 yerinden yastıkla vuruyor. Ses gelmesin diye böyle bir şey yapıyor. Bacaklarına 5 kurşun, geri kalan kurşunlar göğsüne isabet etmişti. İlyas, kadını yastıkla vurduğu için sesi bastırmaya çalışmış” dedi.

‘OLAY GÜNDÜZ SAATLERİNDE YAŞANDI’

Mahalleden gelen silah seslerini duyduğunu fakat nereden geldiğini anlayamadığını, binadan aşağı çöp atıldığını zannettiğini belirten Hanife Güney ise “Sadece sesleri duydum. O gün evde oturuyordum. Yukarıdan aşağıya çöp attılar sandım sonra ‘tak’ diye bir ses duydum. Sonra 2 el yeniden silah atıldı ‘tak, tak’ diye. Bu kez camdan dışarıya baktım. Ama komşulardan hiç ses gelmeyince tekrar içeri girdim. Bir süre sonra 4 el daha silah sesi geldi. Üst kattan hemen camları açtılar. Adam bir o köşeye, bir bu köşeye bakmaya başladı ve hemen camları kapadı. Sonra yeniden 2 el daha silah sesi geldi. Kendilerini görmedim ve hiç tanımıyorum. Olay gündüz saatlerinde yaşandı” diye konuştu.

11 AYRI SUÇTAN KAYDI VARMIŞ

​Emniyetteki işlemlerinin ardından tutuklanan ve hakkında ‘kasten öldürme’, ‘canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme’, ‘cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetin yoksun kılma’, ‘beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı silahlı yağma’, ‘nitelikli cinsel saldırı’ ve ‘ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma’ suçlarından 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan İlyas Sarıkaya’nın, ‘uyuşturucu madde kullanma’ ve ‘kasten yaralama’ gibi farklı suçlardan da 11 kaydı olduğu öğrenildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx