Yeni bir dönem açılıyor

Son bir yıl içinde sorumluluklarda arttı. 2024’ün ilk yarısında beklemeler ya da hazırlık diyebileceğimiz bir dönem yaşayabilirsiniz.

Genel durum

Şans ve bereket gezegeni Jüpiter 12 yılda bir bulunduğu yere döner ve bu yıl 26 Mayıs’tan itibaren sizin burcunuza ilerlemiş olacak. Eğer bu burçta doğdu iseniz ya da özellikle yükselen burcunuz İkizler ise bu yıl hayatınıza yeni enerjilerin, öğrenme ve kendini geliştirme imkanlarının geldiğini göreceksiniz. Yılın ikinci yarısında oldukça hızlı adımlar, daha fazla kişi ile tanışma, yeteneklerinizi ortaya koyma, mutlu haberler ve olaylar gündeme gelebilir. Kişisel isteklerinizi gerçekleştirme yönünde oldukça şanslı bir dönemdesiniz.

Başarıya yakınsınız

Kariyer gezegeni Satürn ise 2023’ten bu yana üzerinizde daha fazla baskı kuruyor. Bu pek çok İkizler açısından fazladan yükler ve iş hayatında daha kısıtlayıcı bir atmosfer anlamına gelmekte. Ancak Satürn sayesinde sorumluluk gerektiren işlerde başarıya daha yakın olacaksınız. Bu nedenle 2024 boyunca disiplin ve kurallarla ilgili konuları ihmal etmemeli, aksine elinizden gelenin en iyisini yapmaya özen göstermelisiniz.

Yenilenme zamanı

Bu yıl Plüton’un Saka burcuna ilerlemesi ile birlikte, uzun vadede, 2044 yılına kadar özellikle uzaklar, yabancılar ve akademik alanda yeni bir deneyim süreci başlıyor. Hayata bakış açınız, inançlarınız ya da görüşleriniz nedeni ile kendinizi yeni bir mücadele ve yenilenme sürecinde bulabilirsiniz. Bu uzun vadeli transit özellikle düşüncelerinizi, akademik konuları ve yabancıları da içine alabilecek alanlara yönelik güçlü bir çaba, yenilenme içine girmeye başladığınızı anlatıyor.

Aşka odaklanma…

Bu yılınızda gruplar, arkadaşlıklar ve sosyal alanda kendinizi yenileyeceğiniz, gelişme olanağı bulacağınız, daha cesur davranabileceğiniz fırsatlar var. 8 Nisan’da gerçekleşecek olan Güneş tutulması özellikle ekim ayına kadar son derece faal ve çalışma hayatınız açısından önemli değişiklikler getirecek. 2 Ekim’deki Güneş tutulması da sonbahar aylarında yaratıcı konulara, aşk hayatına odaklanma getirmekte. Ancak bu dönemde bazı sıkıntılar, hoşnutsuzluklar ya da kopmalar da gündeme gelebilir.

Merkür gerilemesi sizi nasıl etkiliyor?

Merkür 2024’te 2-25 Nisan, 5-29 Ağustos ve 26 Kasım 15 Aralık arasında geri harekette olacak. Karar vermek ya da anlaşmalar yapmak kolay olmayabilir. Verdiğiniz kararları yeniden gözden geçirmek durumunda kalabilirsiniz. 2-25 Nisan arasında gruplar, arkadaşlar ve sosyal konularla ilgili gelişmeler sizi daha çok meşgul edebilir. Acele kararlardan uzak durun. 5-29 Ağustos arasında evinizi, ailenizi ya da yerleşim konularını ilgilendiren değişiklikler daha çok zaman alabilirler. 26 Kasım 15 Aralık arasında ise evlilikte, görüşmeler içinde daha özenli olmaya bakın. Kimi zaman karşıtlıklar ya da müzakere gerektiren durumlar nedeni ile gecikmeler yaşayabilirsiniz.

iŞ, PARA VE KARiYER OLANAKLARI

Sorumlulukları ihmal etmeyin

26 Mayıs’a kadar olumlu beklentiler olsa da sizin için daha aktif dönem Jüpiter’in burcunuza ilerlemesi ile başlıyor. Kendinize güveniniz artmakta, daha şanslı hissedebilirsiniz. Hareketsiz kalmamalı, cesaret göstermelisiniz. Satürn’ün getirdiği sorumlulukları da ihmal etmemek gerekiyor. Süregelen işlerde yükünüz artıyor olabilir ve belirli hedefler de sizi oldukça test edebilir. 20 Ağustos ve 25 Aralık civarında iş hayatında sınırlarınızın test edilebilir. 4 Ocak-13 Şubat arasında finansal konulara, borçlara daha dikkatli yaklaşmak gerekiyor. 23 Mart30 Nisan arası ise çok sınanabilirsiniz. İş hayatında, sorumluluklar alanında pek çok cephede baskı altındasınız. Öfkenizi iyi yönetmelisiniz. 20 Temmuz-4 Eylül’de hızlı hareket ederek hedeflerinize ilerleme yönünde yeni imkanlar bulacaksınız.

SAĞLIK

Kazalara açıksınız

Eğer sağlık sorunlarınız var ise yılın ilk yarısında iyileşme yönünde daha olumlu koşullar var. Üstünüzdeki yüklere, ağırlıklara dikkat edin. 23 Mart30 Nisan arası fiziksel açıdan daha zorlayıcı olabilir. Artan stres yüzünden kendinizi ihmal etmemelisiniz. 20 Temmuz4 Eylül’de fiziksel açıdan cesursunuz ancak kazalara açık hale gelebilirsiniz.

24 Nisan’daki dolunay, 21 Temmuz’daki dolunay yine sağlık konularına vurgu yapabilir. Jüpiter koruyuculuğunu görebileceksiniz.

AŞK, EVLiLiK VE iLiŞKiLER

Yılın ikinci yarısında kişisel alanda sizi mutlu eden deneyimlere açıksınız. Bu süreçte evde, ailede ve ilişkilerde olumlu gelişmeler, mutluluk bekleyebilirsiniz. Venüs’ün burcunuzla uyumlu olduğu 16 Şubat-12 Mart, 23 Mayıs-

17 Haziran, 29 Ağustos-23 Eylül ve 7 Aralık sonrasında sosyal açıdan daha akıcı, keyifli ve mutluluk getiren deneyimlere açıksınız. Ancak 23 Eylül-17 Ekim arası aşkta ve ilişkilerde daha yorucu olabilir.

23 Mart-30 Nisan’da tartışmalar dengesizliklere yol açabilir. 9 Haziran-20 Temmuz arasında da kıskançlıklara dikkat ediniz. Yine de genel olarak bu yıl aşk ve ilişkiler alanına daha fazla hareket ve kendinizi gösterme ve güven duyma fırsatları getiriyor.

Yaşınıza göre yıllık temanızı keşfedin

Yıl içinde sizin için özel önem taşıyan konuları bulmak için bu yıl doğum gününüze göre hangi yaşa girdiğinize bakmalısınız. Bu yıl 27 yaşına giriyorsanız, aşağıdaki tabloda görüldüğü gibi 4 No’lu temayı yaşayacaksınız. Bir önceki yılda ise 3 No’lu temayı yaşıyordunuz. Eğer bu yıl 44 yaşına basıyorsanız, doğum gününüzden itibaren 9 No’lu temayı yaşıyorsunuz demektir. Bu durumda bir önceki yılda 8 no’lu temayı yaşıyordunuz. Aşağıda yılınızla ilgili önemli temaları okuyabilirsiniz…

ÖNEMLİ NOT: Yıllık horoskobunuzu okurken, mutlaka yükselen burcunuzu da okuyunuz.

YARIN: YENGEÇ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx